Lubicie kawę? Teraz bezkarnie możecie ją pijać!

Lubicie kawę? Teraz bezkarnie możecie ją pijać!

Lubicie kawę? Teraz bezkarnie możecie ją pijać! Jak się okazuje z najnowszych wyników badań, nawet wypijanie 3-5 filiżanek dziennie nie jest szkodliwe- wręcz przeciwnie, wywołuje pozytywne efekty zdrowotne i fizjologiczne.

Lubicie kawę? Teraz bezkarnie możecie ją pijać!

Dla przykładu z naszego podwórka, IŻiŻ od lat dostrzega pozytywny wpływ kawy na organizm człowieka, dlatego umieścił kawę w znowelizowanej w 2016 r., Piramidzie Zdrowego Żywienia – graficznej postaci zaleceń żywieniowych dla polskiej populacji.

A co na to badania?

  1. Jak się okazuje kawa nie prowadzi do odwodnienia organizmu, ma bowiem jedynie minimalne działanie diuretyczne.
  2. Wypicie niewielkiej ilości kawy przed wysiłkiem fizycznym nie tylko nie odwadnia, ale wpływa pozytywnie na wzrost wydolności organizmu.
  3. Nawyk picia umiarkowanej ilości kawy, czyli ok. 3-5 filiżanek dziennie, nie zwiększa ryzyka nadciśnienia tętniczego, ponieważ dochodzi do rozwoju tolerancji organizmu na działanie kofeiny odpowiedzialnej za wzrost ciśnienia krwi.
  4. Regularne spożywanie kawy zdaje się mieć działanie protekcyjne przeciwko rozwojowi chorób chorób neurodegeneracyjnych, tj. choroby Alzheimera czy Parkinsona. Jak wynika z najnowszych badań spożywanie kawy zmniejsza aż o ok. 20 proc. ryzyko rozwoju tych chorób.
  5. Istnieje zależność przyczynowo-skutkowa pomiędzy 75 mg kawy (ilość znajdująca się
    w filiżance kawy średniej wielkości) a zwiększonym poziomem skupienia uwagi i czujności.

Także na zdrowie!

 

Źródło:
Rynek Zdrowia
www.izz.waw.pl

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes