Kwasy tłuszczowe w prewencji nowotworów

Kwasy tłuszczowe w prewencji nowotworów

Jak donoszą wyniki badań naukowców z University of Guelph w Kanadzie- kwasy omega 3 z ryb są ośmiokrotnie bardziej skuteczne w hamowaniu rozwoju i wzrostu guza niż kwasy omega 3 z siemienia lnianego czy olei roślinnych. Kwasy tłuszczowe w prewencji nowotworów. Czytaj więcej!

Kwasy tłuszczowe w prewencji nowotworów


To badanie jest jednym z pierwszych, które analizowało zastosowanie kwasów tłuszczowych omega-3 w zapobieganiu nowotworom w zależności od ich źródła.

Wyniki opublikowano w „Journal of Nutritional Biochemistry”. Jest to badanie, które co prawda było wykonywane na myszach, jednak wyniki są na tyle obiecujące, że są godne uwagi.

Podczas eksperymentu wykorzystano myszy posiadające wysoko agresywną postać ludzkiego raka piersi, o nazwie HER-2. HER-2 dotyka 25% kobiet i ma złe rokowanie.
Gryzoniom podawano kwasy omega-3 jeszcze przed rozwojem nowotworów, co pozwoliło na porównanie skuteczności kwasów tłuszczowych w prewencji nowotworu.
Ogólna wysoka podaż kwasów tłuszczowych omega-3 pochodzenia morskiego doprowadziła do zmniejszenia wielkości guzów o 60-70%, a ilość przypadków nowotworów o 30%!

Omega 3 zapobiegają i zwalczają raka poprzez włączanie genów związanych z układem odpornościowym i blokowanie szlaków wzrostu guza.

Poprzez analizę dawek kwasów tłuszczowych, stosowanych podczas badania, autorzy stwierdzili, że ludzie powinni spożywać od dwóch do trzech porcji ryb tygodniowo, aby uzyskać taki sam efekt ochronny. Zalecenia te pokrywają się zatem z zaleceniami zdrowego żywienia.

Naukowcy oczywiście planują w następnych eksperymentach zbadać wpływ kwasów omega 3 na inne formy raka piersi.

Badanie Omega Test

Drodzy Pacjenci, jeśli chcecie poznać swój poziom kwasów tłuszczowych w organizmie, zapoznajcie się z badaniem Omega Test. Jest to badanie poziomu kwasów tłuszczowych w organizmie na poziomie komórkowym.

Omega Test ułatwi modyfikację dotychczasowego sposobu odżywiania, a dzięki wdrożeniu dobranej indywidualnie suplementacji, stanowi skuteczną profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Badanie to stworzone jest dla osób, które są podatne na częste infekcje, miewają stany obniżonego nastroju lub też cierpią na depresję. Idealne jest dla osób z problemami skórnymi, zaburzeniami lipidogramu, dla osób z chorobami serca, chorujących na cukrzycę typu II, dla par starających się o potomstwo lub osób z nadwagą bądź otyłością.

Kwasy tłuszczowe w prewencji nowotworów! Zainteresowała Cię nasza propozycja? Skontaktuj się z Nami i poznaj szczegóły oferty.

 

Źródło doniesień naukowych:
Jiajie Liu, Salma A. Abdelmagid, Christopher J. Pinelli, Jennifer M. Monk, Danyelle M. Liddle, Lyn M. Hillyer, Barbora Hucik, Anjali Silva, Sanjeena Subedi, Geoffrey A. Wood, Lindsay E. Robinson, William J. Muller, David W.L. Ma. Marine fish oil is more potent than plant based n-3 polyunsaturated fatty acids in the prevention of mammary tumours. The Journal of Nutritional Biochemistry, 2017;

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes