Wpływ zdrowego odżywiania na stan emocjonalny dziecka

Wpływ zdrowego odżywiania na stan emocjonalny dziecka

Ciekawe wyniki badań szwedzkich naukowców, możemy przeczytać na łamach „BMC Public Health”. Wpływ zdrowego odżywiania na stan emocjonalny dziecka:

Wpływ zdrowego odżywiania na stan emocjonalny dziecka

Jak się okazuje dzieci, które odżywiają się zdrowo, niezależnie od swojej masy ciała czy statusu społeczno-ekonomicznego rodziców,  mają mniej problemów emocjonalnych oraz lepiej odnajdują się w towarzystwie rówieśników. Dzieci te poza tym, mają lepszy stan psychiczny oraz większe poczucie własnej wartości.

Pod pojęciem zdrowego odżywiania miano na myśli ograniczenie spożycia cukru i tłuszczu oraz spożywanie warzyw i owoców, a także ryb i produktów pełnoziarnistych.

Przedział wiekowy badanych dzieci wynosił 2-9 lat, gdzie całkowita liczba badanych wynosiła 7675 dzieci z ośmiu europejskich krajów: Belgii, Cypru, Estonii, Niemiec, Węgier, Włoch, Hiszpanii i Szwecji. Analizy dokonywano na podstawie danych przekazywanych przez rodziców dzieci.

Wyniki są na tyle interesujące, że wymagają dalszej uwagi. Tym razem z udziałem dzieci, u których zdiagnozowano zaburzenia depresyjne i lękowe, a także inne zaburzenia zachowania. Pomogłoby to w ustaleniu czy dieta i jakie jej składowe mogą mieć wpływ na stany emocjonalne dzieci.

My jesteśmy przekonani, że dieta ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.
Drogi Rodzicu, jeśli potrzebujesz pomocy w zmianie nawyków żywieniowych swojego dziecka- zapraszamy na konsultację.

 

Źródło doniesień naukowych:
Rynek Zdrowia/ Polska Agencja Prasowa

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes