Wpływ probiotyków na leczenie alergii na orzeszki ziemne

Wpływ probiotyków na leczenie alergii na orzeszki ziemne

Jak możemy przeczytać w ”The Lancet Child & Adolescent Health”, leczenie alergii na orzeszki ziemne, poprzez doustne podanie probiotyku wraz z białkiem z orzeszków daje efekt utrzymujący się nawet cztery lata. Wpływ probiotyków na leczenie alergii na orzeszki ziemne.

Wpływ probiotyków na leczenie alergii na orzeszki ziemne

Alergie pokarmowe dotyczą około 250 mln osób na Świecie. Wśród nich częste i najbardziej niebezpieczne zarazem są alergie na orzeszki ziemne.

Jak wykazały badania prowadzone przez prof. Mimi Tang z Murdoch Childrens Research Institute w Melbourne dobre wyniki daje terapia, polegająca na podawaniu probiotyku (Lactobacillus rhamnosus) oraz białka charakterystycznego dla orzeszków ziemnych – codziennie przez 18 miesięcy.

Badania przeprowadzone przez zespół prof. Tang, w miesiąc po zakończeniu terapii ukazał, że 80 proc. dzieci było w stanie tolerować orzeszki ziemne bez żadnych objawów alergii (w grupie kontrolnej dostającej placebo – tylko 4 proc.). Po czterech latach odsetek ten nadal wynosił 70 proc. (połowa dzieci jadła orzeszki regularnie, natomiast pozostałe – rzadko).

Źródło:
Rynek Zdrowia/ Polska Agencja Prasowa

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes