Otłuszczenie organizmu vs otyłość: Otłuszczenie nową pandemią?

Otłuszczenie organizmu vs otyłość: Otłuszczenie nową pandemią?

Naukowcy opisali otłuszczenie jako nową pandemię. Cierpi na nią już 76% ludzkości, czyli 5,5 mld. I w podobnym co otyłość stopniu prowadzi do rozwoju chorób przewlekłych, w tym przede wszystkim metabolicznych. Na nadwagę i otyłość cierpi obecnie 49% ludności Świata, czyli ok. 3,5 mld z Nas- w porównaniu z problemem otłuszczenia organizmu, stanowi to jedynie wierzchołek góry lodowej. Otłuszczenie organizmu vs otyłość: Otłuszczenie nową pandemią?

Otłuszczenie, to nagromadzenie w znacznym stopniu, szkodliwej tkanki tłuszczowej, w przeciwieństwie do nadwagi i otyłości, nie musi być widoczna na pierwszy rzut oka- cierpią także na nie osoby szczupłe czy uprawiające sport!

Celem nadrzędnym naukowców zajmujących się tym tematem, głównym autorem badania jest dr Philip Maffetone, jest nakreślenie problemu, który jest problemem świeżym. Badacze chcą, aby pojęcia otłuszczenie i niedotłuszczenie funkcjonowało tak samo jak nadwaga czy otyłość, tym bardziej, że kiedy osoba z prawidłową masą ciała cierpi na otłuszczenie, znacząco wzrastają u niej czynniki ryzyka rozwoju różnych chorób przewlekłych, tak samo jak ma to miejsce w przypadku otyłości brzusznej. Autor badania ma nadzieję, że terminy te wejdą do powszechnego użytku, co pomoże w tworzeniu nowych strategii zdrowotnych do walki z nimi.

Według dr Maffetone’a otłuszczenie ma silny związek z zapadalnością na choroby przewlekłe, a to wpływa nie tylko na pogorszenie jakości życia samych chorych, ale także generuje ogromne koszty dla systemów opieki zdrowotnej. Dotyczy ludzi w każdym wieku i z każdej grupy społecznej.

Szacuje się, że tylko 14% ludzi na Świecie ma prawidłową zawartość tkanki tłuszczowej
w organizmie.

Artykuł na ten temat ukazał się w najnowszym wydaniu czasopisma „Frontiers in Public Health” (http://journal.frontiersin.org/article/10.3389/fpubh.2016.00279/full).

A czy Ty chcesz się przekonać jaką masz zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie i czy jest ona w normie? A może chciałbyś poznać stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych, tzw. tłuszcz trzewny?

Zespół MISJA DIETA zaprasza na bezpłatne analizy składu masy ciała!
Dowiedz się czy jesteś w grupie ryzyka. Nie zwlekaj!

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes