Ministerstwo Zdrowia w walce z otyłością polskich dzieci

Ministerstwo Zdrowia w walce z otyłością polskich dzieci

Ministerstwo Zdrowia w walce z otyłością polskich dzieci – Ministerstwo Zdrowia zapowiada koniec reklam niezdrowej żywności kierowanej do dzieci.

Ministerstwo Zdrowia w walce z otyłością polskich dzieci

Zakaz ma objąć emisję spotów zachęcających najmłodsze dzieci do kupowania i spożywania słodyczy, słodzonych napojów, słonych przekąsek oraz fast foodów.

Nadwaga i otyłość u dzieci i młodzieży mają już wręcz charakter epidemii. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Nadwagę ma już ponad 20 proc. dzieci i młodzieży (jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku zjawisko to występowało u niespełna 10 proc. uczniów).
Polskie 11-latki przekraczają pod względem tuszy średnią światową!

Jak podkreśla szef departamentu zdrowia publicznego w resorcie zdrowia, wprowadzenie zakazu reklam to dopiero pierwszy krok do zmierzenia się z otyłością polskich dzieci.
Ministerstwo zamierza również wprowadzić rozwiązania ograniczające sprzedaż produktów
o wysokiej zawartości cukrów i soli.

Działania te wydają się być dobrym początkiem do być może sporej zmiany w społeczeństwie. Jak wiemy otyłość, to przede wszystkich kwestia zdrowia, nie tylko estetyki. Dalej pogłębiająca się epidemia otyłości wśród dzieci może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia dzieci oraz skrócenia ich długości życia.

 

Źródło: gpcodziennie.pl

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes