Kwas foliowy sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej

Kwas foliowy sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej

Droga Mamo- jesteś w ciąży? Nie zaprzestawaj suplementacji kwasem foliowym! Kwas foliowy sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej.

Kwas foliowy sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej

Już od dawna wiadomo, że suplementacja kwasem foliowym w I trymestrze ciąży dobrze wpływa na rozwój mózgu dziecka.

Teraz naukowcy chcieli zbadać czy owa suplementacja, ale przez cały okres ciąży, może wpłynąć dodatkowo pozytywnie na dziecko, w przyszłości.

Jak się okazuje matki, które przez całą ciążę zażywały kwas foliowy, rodzą dzieci o wyższym poziomie inteligencji emocjonalnej i umiejętności adaptacji do otoczenia.
Naukowcy z Uniwersytetu Ulster (W. Brytania), poprosili rodziców 39 dzieci w wieku 7 lat o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania ich pociech, a zwłaszcza przejawianego poziomu umiejętności adaptacji do otoczenia (rezyliencji), jakości relacji z innymi, a także sposobu wyrażania emocji.
Oczywiście część dzieci pochodziła od matek, które suplementowały kwas foliowy przez całą ciążę. Druga część od tych spożywających kwasy tylko przez okres pierwszych 3 miesięcy ciąży.

Wyniki ukazały, iż dzieci matek zażywających kwas foliowy przez cały okres trwania ciąży miały wyższy poziom inteligencji emocjonalnej i umiejętności adaptacji do otoczenia, niż pozostałe dzieci.

Zaobserwowano także, że stężenie kwasu foliowego we krwi matek w końcowym etapie ciąży pozwala przewidywać rozwój rezyliencji i inteligencji emocjonalnej u ich pociech!

Owe wyniki badań zostaną przedstawione przez naukowców na tegorocznej konferencji Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego w Brighton (W. Brytania).

Chcesz zadbać o zdrowie swojego maluszka w czasie ciąży? Skontaktuj się z dietetykiem Misja Dieta i poznaj Misję 4 Kobieta w ciąży!

Kwas foliowy sprzyja rozwojowi inteligencji emocjonalnej

Źródło: Rynek Zdrowia/ naukawpolsce.pap.pl

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes