Dbasz o serce- wyłącz z diety piwo!

Dbasz o serce- wyłącz z diety piwo!

 Jak donoszą niemieccy kardiolodzy, na łamach European Heart Journal, z przeprowadzonych przez nich badań wynika, że piwo powoduje tachykardię i przyspieszony rytm serca. Dbasz o serce- wyłącz z diety piwo!

Dbasz o serce- wyłącz z diety piwo!

Naukowcy powołują się na obserwacje 3 tys. zdrowych mężczyzn i kobiet, których wyposażono w podręczny holter EKG.

Jak udało się zauważyć u ponad jednej czwartej ochotników po wypiciu piwa zarejestrowano tachykardię zatokową, czyli przyspieszony rytm serca powyżej 100 uderzeń na minutę (w stanie spoczynkowym). Zwykle zdarza się to co jakiś czas u 1-2 proc. osób.

Dodatkowo autor badania, prof. Moritz F. Sinner twierdzi, że piwo może powodować również przejściowe migotanie przedsionków, odczuwane jako kołatanie serca. Obydwa rodzaje arytmii nie były związane z innymi czynnikami ryzyka, jak np. palenie tytoniu.
Jak podkreśla autor- arytmia, po spożyciu alkoholu może być bardziej widoczna u osób, które mają predyspozycje do chorób serca, które jeszcze nie zostały zdiagnozowane i właśnie u takich osób występowanie arytmii w przypadku różnych czynników jest wyższe. A samo picie alkoholu wpływa niekorzystnie- im więcej go wypijemy tym ryzyko arytmii jest wyższe.

Źródło: Rynek Zdrowia/PAP

Dowiedz się więcej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes